Living Realities: Ženy v boji za práva utlačovaných skupin

Pokud jste se nestihli registrovat na konferenci Dejme ženám šanci a mužům příležitost, nevadí. 9. listopadu se můžete přijít podívat na debatu SIMI (Sdružení pro integraci a migraci), která je doprovodnou akcí konference pořádanou programem Dejme (že)nám šanci s podporou Norských fondů.

Popis debaty najdete zde:

Debata s předními českými a zahraničními disidentkami a aktivistkami.

Setkání s ženami z České republiky a Norska, jejichž životní hodnoty i vlastní osudy je přivedly k tomu, aby se veřejně a aktivně zastávaly práv a zlepšení postavení různých znevýhodněných skupin ve svých zemích – především migrantů a uprchlíků, ale také týraných žen či válečných dětí Lebensborn. Debata odhalí jejich osobní motivace pro naplňování tohoto poslání a co ve skutečnosti obnáší být ženou v disentu či mluvčí utlačované skupiny. Debata také zamíří k zamyšlení nad srovnáním, jaké bylo postavení lidskoprávních aktivistek před 25 lety a jak je tomu dnes. Pohlédneme rovněž na to, zda ženy ze znevýhodněných skupin prožívají svoji situaci jinak než muži, v čem jsou úspěšnější a v čem naopak zranitelnější.

V panelu zasednou:
ANNA GRUŠOVÁ, zakladatelka SIMI (předtím Poradny pro urpchlíky)
MAGDA FALTOVÁ, současná ředitelka SIMI
GERD FLEISCHER, zakladatelka norské partnerské organizace SEIF a průkopnice boje za ochranu týraných žen v Norsku

Debatu spolupořádá SIMI (Sdružení pro integraci a migraci).

Akce je pořádaná z projektu „Migrant Women among Us“, realizovaného z podpory Joseph Rowntree Charitable Trust v rámci programu ENAR National Projects a z podpory Evropské Unie v rámci regrantovacího programu projektu LADDER sítě ALDA, dále z projektu „Migrantky mezi ženami 2017“, podpořeného z prostředků státního rozpočtu ČR v rámci dotace Úřadu vlády ČR pro oblast rovnosti žen a mužů a také Nadací Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, podpořeného z Norských grantů.

Více o debatě najdete na facebooku zde.