Aktuálně

Závěrečná mezinárodní konference programu Dejme (že)nám šanci

Jitka Štefková | 22. 6. 2017

Mezinárodní konference programu Dejme (že)nám šanci se zaměří na aktuální trendy a výzvy v oblasti genderové rovnosti  a genderově podmíněného násilí. Klade si za cíl přenést do ČR mezinárodní debatu a poskytnout tak nejen českým účastníkům možnost se do ní zapojit.

Příjem žádostí o spolupráci s Norskem ukončen

31. 3. 2017

Příjem žádostí o podporu z Fondu bilaterální spolupráce na posílení a rozvoj spolupráce českých a norských organizací v obou programových oblastech byl k 31. 3. 2017 ukončen.

Termín pro podání žádostí o spolupráci s Norskem prodloužen

31. 1. 2017

Příjemci programu mohou i nadále podávat žádosti o podporu z Fondu bilaterální spolupráce na posílení a rozvoj spolupráce českých a norských organizací v obou programových oblastech. Předpokládaný termín ukončení přijmu žádostí je k 30. 6. 2017. Realizace projektů je tímto prodloužena až do 15. 9. 2017.

Na webu nově uloženy prezentace ze studijní cesty do Norska

20. 10. 2016

Účastníci studijní cesty do Norska strávili jeden den v kanceláři ombudsmanky. Seznámili se s odborníky na domácí násilí pracujícími na různých úrovních pomoci. Jejich prezentace jsme pro všechny zveřejnili na webových stránkách. Doufáme, že mohou být inspirací i pro ty, kdo je nemohli slyšet osobně.

Nová možnost grantu z bilaterálního fondu pro organizace pracující s ohroženými dětmi

22. 8. 2016

Ministerstvo financí jako zprostředkovatel Fondu pro bilaterální spolupráci na programové úrovni aktualizovalo výzvu k předkládání žádostí o grant z tohoto fondu pro subjekty, které působí v oblasti domácího násilí a pracují s ohroženými dětmi.

Fond pro bilaterální spolupráci znovu otevřen

19. 7. 2016

Ministerstvo financí po přesunu úspor z jiných programů znovu otevřelo 3. výzvu v rámci Fondu pro bilaterální spolupráci. O finance na studijní a pracovní cesty do Norska, bilaterální setkání, workshopy nebo analýzy je možné žádat průběžně do 31. prosince 2016 nebo do vyčerpání prostředků.

Vzděláváním a aktivním občanstvím k lepší Evropě! Vzděláváním a aktivním občanstvím k lepší Evropě!

Kateřina Hodická | 27. 6. 2016

Ohlédnutí za Fórem základních práv 2016, které si pod heslem Právo, respekt a realita jako evropské hodnoty snažilo nabídnout východisko pro řešení současných problémů a přispět k ochraně a prosazování lidských a základních práv v celé Evropě i mimo ni.

Nadace Open Society Fund Praha přijímá přihlášky ke studijní cestě do Norska

26. 5. 2016

Od 20. května 2016 se mohou zaměstnanci a spolupracovníci organizací podpořených v rámci programu Dejme (že)nám šanci hlásit ke školení školitelů pro práci s filmem Zuřivec. Školení povede organizace Alternativ til Vold (Alternativa násilí - ATV) v září 2016 v Norsku. Poplatek za školení a náklady na studijní cestu do Norska lze financovat z Fondu bilaterální spolupráce programu Dejme (že)nám šanci. Přihlášky zájemců jsou přijímány přes online formulář do pondělí 6. června 2016 do 16 hodin.

Reakce nadací rozdělujících prostředky z EHP a Norských fondů na vystoupení poslankyně Chalánkové

11. 5. 2016

Česká republika se jako 41. země připojila k Istanbulské úmluvě Česká republika se jako 41. země připojila k Istanbulské úmluvě

Jitka Poláková, ředitelka organizace proFem | 4. 5. 2016

Česká republika podpis Istanbulské úmluvy již několikrát avizovala a několikrát odsunula, až to začínalo vypadat, že k němu nikdy nedojde. Nečekané se však stalo skutkem – JUDr. Emil Ruffer, velvyslanec ČR při Radě Evropy, stvrdil v pondělí 2. května svým podpisem připojení České republiky k Úmluvě Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí (zkráceně Istanbulská úmluva). Ratifikace by měla proběhnout do poloviny roku 2018.

1 | 2 | 3 | 4 | 5... 6